دانشگاه سلیمان دمیرل(Süleymen Demirel)

آزمون ورودی : YÖS, SAT

موقعیت : شهر ایسپارتا (Isparta)

دانشکده ها: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده مهندسی، دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم و هنر، دانشکده علوم مدیرتی و بازرگانی، دانشکده ارتباطات، دانشکده تربیت معلم، دانشکده هنرهای عالیه، دانشکده جنگلداری، دانشکده حقوق، دانشکده علوم پزشکی، دانشکده تحصیلات فنی، دانشکده تکنولوژی، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده الهیات و مطالعات دینی

تاریخچه: دانشگاه سلیمان دمیرل در سال 1992 بر اساس یک سیستم قوی آموزش عالی در شهر ایسپارتا به عنوان یک دانشگاه دولتی افتتاح شد. دانشگاه سلیمان دمیرل با داشتن بخش های مختلف آکادمیکی، اساتید و دانشجویان، ظرفیت های فیزیک و تحقیقات علمی، و فعالیت های علمی، فرهنگی و ورزشی یکی از دانشگاه های برجسته جمهوری ترکیه است.  دانشگاه دارای 18 دانشکده است که تحصیلات در مقطع کارشناسی را ارئه میکنند، و همچنین دارای 3 دبیرستان، 20 مدرسه کاردانی، 6 مؤسسه در مقطع کارشناسی ارشد، و 46 مرکز تحقیقاتی کاربردی است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در پردیس مرکزی، واقع در ایسپارتا، قرار دارند

دانشگاه سلیمان دمیرل با محیط غنی زندگی، و امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی چهره ای پیشرو در میان دانشگاه های نسبتاً جوان به خود گرفته است. سلیمان دمیرل با پیشگامی در عرصه زندگی و فعالیت های اجتماعی توسط 69 کلوب دانشجویی، سالن های ورزشی، مراکز اطلاعاتی و کتابخانه، یکی از بزرگترین دانشگاه های معیار در ترکیه تبدیل شده است.

بخش مهم دیگر سلیمان دمیرل این است که دانشگاه پیشرفت های علمی مختلف را در زمینه های مختلفی مثل پروسه Bologne و یا برنامه تبادل دانشجوی Erasmus تحقق بخشیده است، و مراسمات همکاری توسط  پروژه های بین الجمعی و منابع خارجی برگزار میشوند. دانشگاه سلیمان دمیرل به عنوان دانشگاهی که پیشرفت های خود را در جهت بالا بردن سطح جهاین خود متمرکز کرده است، در حوزه کشوری خود جزو پیشگامان عرصه مدرنیزاسیون است. سلیمان دمیرل دانشگاهی است که در آن برنامه های تغییراتی در عالی ترین سطح ممکن برای پیشرفت دانشجویان و کارکنان مورد استفاده قرار میگیرد. سلیمان دمیرل همچنین جزو دانشگاه های بین المللی حساب میشود که از کشور های مختلف از حوزه هایی نظیر بالکان، خاورمیانه، قفقاز و جمهوری ترکیه نسبت به جذب دانشجو اقدام کرده است.

دانشگاه سلیمان دمیرل با فراهم کردن زمینه تحصیل در دو رشته (double major) سعی داشته تا زمینه را برای دانشجویان مستعد و کوشایی ک تمایل به تحصیل در دو رشته همزمان را دارند مهیا سازد. دانشجویان سلیمان دمیرل میتوانند از آغاز ترم 3 تا آغاز ترم 5 در برنامه ها و رشته های اعلام شده ثبت نام کنند. همچنین دانشجویان میتوانند همزمان در دو شاخه جدا از یک رشته نیز تحصیل کنند که ثبت نام این رشته ها نیز از ابتدای ترم 3 تا ابتدای ترم 5 مهیا میباشد ( در این روش تحصیل دانشجو در دو شاخه جدا در یک رشته تحصیل میکند برای مثال رشته مهندسی برق زیرشاخه های قدرت و مخابرات).

دانشکده پزشکی : مدرسه پزشکی دانشگاه سلیمان دمیرل، همراه با کادر آکادمیکی خود، و زمینه های تمرینی غنی و شایسه، جزو دانشکده ها و بخش های پیشرو دانشگاه می باشد. تعداد پایین دانشجویان باعث شده تا دانشجویان بتوانند مستقیم با کادر آموزشی در ارتباط باشند و اغلب کلاس ها را به صورت تئوری و عملی شرکت کنند. تحصیلات پزشکی در این دانشکده در دو مرحله ارائه میشود: مرحله اول که علوم پزشکی پایه میباشد و 3 سال اول تحصیل را پوشش میدهد و دانشجویان مؤظف هستند تا تمامی مراحل را پشت سر بگذارند و نتایج رضایت بخش در آزمون ها کسب کنند. دوره های ارائه شده در این بخش رو روی مباحثی چون بیولوژی پزشکی، بیوشیمی، آناتومی، بافت شناسی، فیزیولوژی، یوفیزیک و میکروب شناسی پایه تمرکز دارند. بخش دوم 3 سال باقی مانده را پوشش میدهد و دانشجویان تعداد از دوره ها را در بیمارستان مجهز دانشگاه میگذرانند.


مقالات اخیر

موضوعات

شبکه های اجتماعی

اکتبر 2020
ش ی د س چ پ ج
« آگوست    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *