دانشگاه قاضی (GAZI)

آزمون ورودی : YÖS, SAT

موقعیت : شهر آنکارا (Ankara)

تاریخچه : «قاضی مصطفی کمال آتاترک» که اعتقاد داشت مشعل روشنایی بخش راه پیشرفت جمهوری ترکیه باید به دست جوانان سپرده شود، در این دانشگاه تحصیل کرده بود.

مدرسه متوسطه علوم و فنون رزمی که اکنون به عنوان دبیرستان مرکزی دانشگاه قاضی مورد استفاده است در سال 1929 به «مدرسه راهنمایی و موسسه آموزشی قاضی» تغییر نام داد و سالها به همین نام باقی ماند.

موسسه ای که «موسسه آموزشی قاضی» نام داشت بعد از تغییر نام در سال 1976، در سال 1985 طبق قانون شماره 2809 رسما عنوان «دانشگاه قاضی» را دریافت کرد.

امروزه، دانشگاه قاضی با 11 دانشکده، 5 گروه کارشناسی ارشد، و 3 کالج فنی، همچنان مدعی است که این دانشگاه یکی از برترین موسسات آموزش عالی می باشد.

دانشگاه قاضی زمینه های تحصیلی گسترده‌ای در رشته‌های مختلف اعم از تربیت معلم، علوم پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم سلامت، علوم، مهندسی، معماری، تکنولوژی، علوم ورزِشی، و علوم کاربردی فراهم نموده است.

دانشگاه قاضی، که با ارائه زمینه تحصیل برای حدود 37000 دانشجو از سراسر کشور، با پذیرش حدود 1500 دانشجوی خارجی از کشورهای حوزه قفقاز، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا، آمریکا و کشورهای شرق دور، بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را در ترکیه دارا می‌باشد.

دانشگاه قاضی یک موسسه آموزش عالی بین المللی است که که نیاز های کادر آموزشی خود و کادر آموزشی سایر دانشگاه‌ها را به خوبی درک می‌کند.

به عنوان یک دانشگاه شهری واقع در مرکز آنکارا، دانشگاه قاضی همچنین در مناطق Besevler, Emek, Maltepe, Gölbaşı, Çankaya, Ostim, Polatlı  و Kahramankazan شهر آنکارا دارای پردیس و دانشکده می‌باشد.

دانشگاه قاضی دانشگاهی است که توانسته به استاندارهای جهانی از جمله نسبت تعداد اساتید به دانشجویان دست یابد.

دانشگاه قاضی با استفده از تعدد  دانشکده‌ها و مدارس  در حال توسعه تحصیلات در سراسر ترکیه در زمینه های تربیت معلم، ارتباطات، هنر، مهندسی، تربیت بدنی، جنگلداری، بازرگانی، داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی، ادبیات، اقتصاد و بانکداری می‌باشد.

دانشگاه قاضی که با دستاوردهای آکادمیکی و تکنولوژیکی خود نقش مهمی در توسعه ترکیه برعهده داشت، موفقیت خود در زمینه تحصیلات را هم در زمینه ملی و هم بین‌­المللی به اثبات رساند.

با قرار گیری در بین 500 دانشگاه برتر در سطح جهانی، دانشگاه قاضی راه خود را  با این شعار «جزئی از دانشگاه قاضی بودن، امیتاز است»، ادامه می‌دهد.

مقالات اخیر

موضوعات

شبکه های اجتماعی

اکتبر 2020
ش ی د س چ پ ج
« آگوست    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *