منابع آزمون SAT

منابع آزمون SAT

آیا تازه شروع به آماده سازی برای آزمونSAT  هستید؟ و یا مدتی است شروع کرده اید اما سردگرم این هستید که از کجا و با کدام منابع ادامه بدهید؟ نگران نباشید!  به علت پیچیدگی آزمون SAT و تعداد بسیار بالای منابع موجود برای آزمون، اکثر متقاضیان آزمون SAT با این سوال درگیر میشوند: کدام منابع برای آزمون SAT  موثر تر و بهتر هستند؟

در این مقاله به برسی بهترین 10منبع آزمونی میپردازیم. این منابع  با توجه به سطح و نیاز های مختلف متقاضیان دسته بندی شده و هر کدام در جایگاه خود میتوان کمک شایانی به دانش پژوهان داشته باشد. حائز اهمیت است که هیچ یک از این منابع به تنهایی نمیتوانند باعث موفقیت دانش پژوهان شوند، و تنها در قسمت ها و یا سطوح مختلف قابل استفاده هستند.

منابع شروعی( برای استارت اولیه):

دو هفته تا ماه اول آمادگی آزمون  SAT مهمترین و شاید پر تنش ترین بازه زمانی باشد. علت اصلی آن نیز عدم آگاهی دانش پژوه و ناسازگاری ظاهری آزمون و روش های مطالعه آن با آزمون ها و متد های سنتی می باشد. به همین دلیل انتخاب منبعی درست به عنوان منبع اولیه مهم ترین قدم در این مسیر میباشد. در این قسمت به برسی 3 منبع( دو کتاب و یک وبسایت) میپردازیم.

 

کتاب BARRONS SAT بهترین کتاب جامع  برای شروع:

 

منابع آزمون SAT
منابع آزمون SAT

 

کتاب های انتشارات Barron’s همواره از بهترین های آمادگی آزمون های مختلف یه ویژه آزمون SAT بوده اند. کتاب Barron’s SAT  نیز منبع بسیار عالی برای شروع مطالعه آزمون می باشد.

نقاط قوت:

 • در فصل اول این کتاب ساختار آزمون SAT و تمامی نکات اولیه آزمون به خوبی توضیح داده شده
 • درس نامه های این کتاب تمامی مفاد آزمون را به خوبی توضیح میدهد.
 • این کتاب دارای یک آزمون ارزیابی است که به کمک آن میتوان سطح فعلی خود را با دقتی قابل قبول سنجید.
 • کتاب شامل 4 آزمون شبیه ساز است

نقاط ضعف:

 • سطح سوالات کتاب کمی بالاتر از امتحان واقعی می باشد
 • این کتاب برای متقاضیان انگلیسی زبان و عمدتا آمریکایی نوشته شده و به همبن علت توضیحات و تکنیک های بکار رفته در قسمت زبان و به خصوص Reading برای متقاضیان خارجی دشوار و یا غیر قابل استفاده می باشد( شایان ذکر است که این مشکل برای تمامی کتب SAT وجود دارد)

نتیجه:

این کتاب منبعی بسیار عالی برای شروع و آشنایی با فرمت آزمون می باشد. جامع بودن درس نامه ها نیز از دلایل انتخاب این کتاب به عنوان بهتربن کتاب جامع می باشد. اما برای استفاده بهینه از کتاب بهتر است که در مقاطع اولیه این کتاب فقط برای آشنایی با فرمت و مفاد آزمون استفاده شود و برای حل تمرین از کتاب های با سوالات ساده تر استفاده شود.

 

کتاب ریاضی Barron’s SAT math Workbook :

 

منابع آزمون SAT
منابع آزمون SAT

 

همانطور که گفتیم، انتشارات Barrons از بهترین انتشارات برای آمادگی آزمون ها می باشد، پس جای تعجبی نیست که کتاب ریاضی SAT  آن نیز از بهترین ها برای آمادگی می باشد.

نقاط قوت:

 • درس نامه جامع و قابل فهم برای تمامی سر فصل های آزمون
 • سوالات دسته بندی شده هر فصل
 • دو آزمون شبیه ساز ریاضی

نقاط ضعف:

 • تعداد کمی از سولات اشتباه هستند

نتبجه:

این کتاب منبع عالی برای تقویت ریاضی و آشنایی با نحوه سوالات ریاضی آزمون SAT  می باشد. داشتن سوالات دسته بندی شده نیز این کتاب را به یکی از بهترین منابع اولیه و حتی تا سطح متوسط تبدیل میکند. اما برای دست یابی به نمرات بالای 750 در قسمت ریاضی تنها استفاده از این کتاب کافی نمی باشد.

 

کتاب The college panda SAT writing:

 

منابع ازمون sat
منابع ازمون sat

 

این کتاب بی شک یکی از بهترین و کامل ترین کتب برای قسمت رایتینگ SAT  می باشد که با بکار گیری مثال های عجیب خواننده را جذب می کند

نقاط قوت:

 • درس نامه بسیار کامل و قابل فهم به همراه مثال های متعدد
 • سوالات استاندارد و دسته بندی شده
 • سه آزمون شبیه ساز کامل

نقاط ضعف:

 • دسته بندی درس نامه ها میتوانست بهتر باشد

نتیجه:

این کتاب یکی از بهترین کتاب های های اختصاصی برای قسمت رایتینگ SAT می باشد. این کتاب از معدود کتاب های است که تا حد متوسط و یا پیشرفته نیز میتواند به متقاضی کمک کند.

 

سخن آخر:

تمامی کتاب های معرفی شده برای سطح مبتدی از بهترین و پر فروش ترین هایی بازار هستند. استفاده درست و بهینه از آنها می تواند کمک شایانی به افزایش نمره متقاضی کند. اما هیچ یک از این کتاب ها بدون برنامه ریزی درست و چکاپ مداوم برای پیشرفت یا پسرفت نمی توانند نتیجه مورد نیاز متقاضیان را براورده کنند. به طور مثال هیچ یک از منابع ذکر شده در سطج مبتدی به قسمت ریدینگ SAT  اختصاص داده نشده به این دلیل که حتی مبدی ترین منابع ریدینگ SAT برای شروع یک متقاضی با زبان مادری غیر انگلیسی دشوار است.

پیشنهاد ما:

به علت کم و کاستی های هر کتاب و ساختار نوشتاری آنها برای دانش پژوهان آمریکایی، نیاز متقاضیان ایرانی به یک منبع که برای فارسی زبان ها نوشته شده است بسیار زیاد است. به همین دلیل علاوه بر کلاس های حضوری و آنلاین، ما پکیچ های آموزش  SAT خود را نیز در اختیار متقاضیان عزیز گذاشته ایم. این پکیچ های آموزشی در سه سطح مبتدی، متوسط، و حرفه تعبیه شده و تکنیک ها و درس نامه های آن برای دانش پژوه فارسی زبان نوشته شده. علاوه بر درس نامه هایی نوشتاری و ویدیویی، پکیچ دارای بانک سوالات از تمامی کتب برتر آمادگی SAT می باشد و سیستم Celever Study  متیس برای برسی روند پیشرفت نیز در دسترس کاربران خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان انتشار این دوره، فرم زیر را پر کرده تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

فرم تماس با ماLeave a Reply